Çiçek Seçimi

Geçmiş Olsun Çiçekleri

Hepimiz sevgilimize aşkımızı ilan etmek için kırmızı güllerden yararlanabileceğimizi çok iyi biliyoruz. Ancak söz konusu hasta birine geçmiş olsun çiçeği ya da doğum yapan bir anneye güzel dileklerimizi hangi çiçeklerle iletebileceğimizi açıkçası çok iyi bilmiyoruz! Bu nedenle bu yazımızda size birkaç öneride bulunmaya çalışacağız.


Orkide çiçeği geçmiş olsun dileklerimizi en güzel şekilde yansıtan çiçektir.Çünkü orkideler, uzun süre yaşayan bir çiçekler olup; bakımı iyi yapıldığında uzun yaşamaya devam eden çok özel bir çiçek türüdür. Bu nedenle hastaneye çiçek göndermek istiyorsanız, özellikle vazo içerisinde tercih ederek tek dal olarak ya da buket şeklinde orkide gönderebilirsiniz.Orkideleri tercih etmeniz için bir diğer neden ise; göz yormayan zarif yapıda olmaları ve hastane ortamı için mükemmel olmalarıdır.Çiçeğinizi hastaneye gönderecekseniz vazo içerisinde göndermeniz çok daha şık ve ideal olanıdır.

 


Beyaz ve kırmızı güller, lisyantusları, gerbera ve dracena gibi çiçekler de hediye olarak gönderilebilir. Sevgilinize geçmiş olsun çiçeği gönderecekseniz, vazo içerisinde kırmızı gül veya beyaz gül tercih edilebilir.Özellikle vazodan bahsediyoruz çünkü genellikle hastanelerde hasta odasına çiçek kabul edilmez. Hastaya gelen çiçekler hastanın odasına değil, kapı önüne koyulur. Hatta, uzun süreli hasta yatışlarında hediye çiçeğiniz daha sahibinin eline ulaşmadan solmaya başlayacaktır. Bu nedenle de hastaneye çiçek gönderecekseniz vazo içerisindeki modelleri tercih etmenizde yarar var.

 

Hastaneye Göndermekten Kaçınmanız Gereken Çiçekler ?

 

 

Ortama yoğun koku yayan yasemin, lilium ya da sümbül gibi çiçekler hastanelere gönderilebilecek çiçek türlerinden değildir.Beğeneceğiniz çiçek türünün kukusuz ya da mümkün olan en az seviyede kokulu olduğundan emin olun. Laleler ve gerbera hastane için ideal seçimlerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı