Çiçek Seçimi

Özür Dilerken Hangi Çiçekler Gönderilmelidir ?

Her zaman hassasiyeti göstermenin bir yolu olan çiçekler elbette tüm zor anları tatlıya bağlamak için var güçleri ile çalışıyorlar.İstemeden de olsa bazen sevdiklerimizi incitiriz.Onların kalbini geri kazanma konusunda ise en büyük destekçimiz tabii ki çiçekler…

KIR ÇİÇEKLERİ

 

Sadelikten, doğallıktan hoşlanan kişilerin favorilerinden olan kır çiçekleri, gösterişten uzak olan kişilerin en sevdiği çiçeklerdendir. Rengarenk kır çiçekleri enerjisi ile sevdiğinizin yüzünü güldürüp kalbinin kapılarını aralamanıza yardımcı olacaktır. Hassas kalpli birini incittiğinizde onun göründüğünden ya da sizin düşündüğünüzden daha narin olduğunu fark edersiniz ancak doğanın asaletinin düzeltemeyeceği çok az şey vardır 🙂

 

                                                       ZAMBAKLAR

 

Zambak gururun temsil edildiği çiçeklerden biridir. Beyaz büyük çiçekleri ve canlı yeşil renkli yaprakları ile görsel bir şölen sergilemenin yanında hoş da bir koku yayarlar. Eğer karşınızdaki kişi zor bir kişi ise, onu ikna etmek de kalbini almak da zor ise onun çiçeği zambaktır.

 

.

 

.

KARANFİLLER

 

Birine karanfil göndermenin en güzel yanı ise asla yanlış anlaşılmayacak olmasıdır. Yani yalnızca arkadaşlık hisleri beslediğiniz bir kişiden özür dilemek için ona kırmızı karanfiller gönderebilirsiniz. Bir yanlış anlaşılma olmayacaktır. Aynı durumu kırmızı güller için söyleyebilir miyiz? Hiç sanmıyorum..

 

.

 

.

GÜLLER

 

 

 

Kalbini kırdığınız ve gönlünü kazanmak istediğiniz bir kişinin mutluluğu bir buket gülde gizli olabilir. Renk aralığı oldukça geniş olan bir çiçek türü olması sebebi ile gül çok sevilir. Siz de gül göndereceğiniz kişinin en sevdiği rengi öğrenerek, o renkte bir gül buketi yaptırabilirsiniz.

 

LALELER

 

Bazen sevdiklerimizle yollarımız ayrılır ama her zaman kalbimizin bir yerinde onları taşırız. Onlara bu hislerimizi ifade edebilecek en özel çiçek belki de laledir. Bir buket pembe lale ile ya da beyaz lale ile kalbinizin temizliğini ve hislerinizim hala sapasağlam yerinde durduğunu ifade edebilirsiniz. Yani anlayacağınız daha derinden özür dilemelerin çiçeğidir laleler. Ufak kırgınlıklardan çok daha fazlasını, büyük vedaları geride bırakmak için tercih edilir.

 

 

PEMBE ORKİDE

 

Orkidenin asilliği,duruluğu ve şıklığı elbette ki tartışılmaz.Baskın duyguları olan, özür dilenilmesi konusunda biraz katı olan, feminen duyguları ön planda olan kişilere özür dilemek için gönderebileceğiniz özel çiçeklerdendir pembe orkideler.

 

.

 

 

.

BARIŞ ÇİÇEĞİ “SPATHİPHYLLUM”

 

 

Buket çiçek sevmeyen kişiler için de sıklıkla tercih edilen bir saksı bitkisi olan Barış Çiçeği hemen her ortama uyum sağlayabilen, bakımı kolay olan ve sık çiçek açan bir salon bitkisidir. Anlamı barıştır ve adını bu anlamından alır. Kırılan kalpleri onarmada, sevgimiz de bu bitki kadar uzun soluklu olsun; sararıp solmasın mesajı vermede oldukça başarılıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı