Çiçek Seçimi

İş Tebriği Çiçekleri

Yeni bir işe başlayan, terfi alan kişiye hayırlı olsun demek, tebrik etmek için çiçek yollamak karşıdaki kişiyi onore etmemizi sağlar. Onlara verdiğimiz değeri göstermek için bu küçük incelikler fazlasıyla önemlidir.


Ofislere Çiçek Gönderilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

*Yoğun parfüm esanslarına sahip çiçeklerden kaçınmaya çalışın

Yasemin, sümbül ,gül ve lilyum gibi çiçekler hoş görünümlere ve mükemmel kokulara sahip olsalarda ofis gibi kapalı ortamlar için uygun çiçek türlerinden değildir.

 

*Gösterişli ve Şaşalı Çiçek Aranjmanları KESİNLİKLE Göndermeyin

 

Çiçek gönderdiğiniz kişi elbette sizin için çok önemlidir. Hayatınızın aşkı ya da en sevdiğiniz dostunuz. Tabii ki ona gönderdiğiniz çiçek ile aşkınızı ya da ona olan sevginizin ne kadar büyük olduğunu göstermek istiyorsunuz. Fakat ofis ortamları resmiyet içerdiğinden dolayı fazla abartılı aranjmanlar sevdiğiniz kişiyi zor durumda bırakabilir.

 

*Yapay Çiçek Göndermeyin

Eğer böyle bir düşünceniz varsa onu aklınızdan çıkarın. Aslında yapay çiçekler çoğu zaman kalıcı olmaları ve her zaman dekoratif görümü ile gönderdiğiniz kişinin masasını solmadan ve kurumadan süslese de , doğallık her zaman daha önemlidir. Ayrıca zamanla üzeri tozlanıp ve temizlenmediğinde güzel görüntüsü hoş olmayan bir hal alacaktır.Gönderdiğiniz kişiye fazladan iş çıkaracağınızdan dolayı bundan pek memnun olacağını sanmıyoruz ve tabii ki bir zaman sonra çiçeklerinizin çöpe atılması da kaçınılmaz olacaktır.

 

*Buket Çiçek Gönderirken Bir Kez Daha Düşünün

 

İçi çeşit çeşit çiçekler ile donatılmış ve buket haline getirilmiş çiçekler ofis ortamları için uygun olmayan çiçeklerdir.Ofis ortamlarında vazo ya da benzeri bir kap bulmak öyle kolay değildir. Gönderdiğiniz çiçekle karşı tarafı uğraştırmayacak ve aldığında direkt olarak masasında sergileyebileceği türden vazolu ya da saksılı modeller seçmenizde fayda var.

 

Peki Ofis Ortamlarına Hangi Çiçekler Tebrik Amacıyla Gönderilir?

 

.

Ofise gönderilecek en doğru çiçek orkidedir. Orkideler iş yerlerine bilhassa ofis ortamlarına gönderilecek en uygun çiçek modelidir. Orkideler aynı zamanda zarif ve doğal görünüm ile hemen hemen herkesin beğendiği ve değerli olarak kabul ettiği çiçek grupları içerisindedir. Masa sahibini daha şık,asil ve ince zevkleri olan biri olarak göstermesi de cabası.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı