Çiçek Seçimi

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir ?

Çiçekler çoğu zaman kelimelerden daha fazla şey ifade eder. Söylemeye utandığınız duygu dolu hislerinizi iletmeniz için yardımcı olur. Çiçekler en duygu yüklü hediyelerdir bu sebeple sevgiliye hediye çiçek göndermek ona “Seni seviyorum” “Hep aklımdasın” diyebilmek için ideal sürprizlerdendir. Anneler Günü, yıldönümü, Sevgililer Günü ve Öğretmenler Günü gibi özel günler sevgiliye çiçek göndermek için en çok tercih edilen günlerdir. Ancak sevdiğimizi mutlu etmek için illa bir sebebe ihtiyacımız yok. İlla ki bir neden arıyorsanız “İçimden geldi” diyebilirsiniz. Çiçekler, sevdiklerimizin hatırlandıklarını, sevildiklerini anlamalarını sağlar. Ayrıca güne bir buket çiçek ile başlamak, sevgilinizin tüm gününü yönetecek, her zamankinden daha pozitif bir gün geçirmesini sağlayacaktır. Sevgiliniz için bir çiçek almaya karar verdiniz, peki hangisi? Size öncelikli önerimiz onun en çok sevdiği çiçekleri göndermeniz olacaktır. Ama bu konu hakkında çok da bir fikriniz yoksa bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Orkide

 

Orkideler zarif ve gösterişli çiçeklerdir. Uzun ömürlü oluşları sebebi ile sıklıkla tercih edilirler. Orkide zarafet ve ihtişamdır. En asil çiçeklerdendir. Tutkulu ve hırslıdır.Lüks ve ihtişamı çağrıştırır.

 

 

 

Güller

 

 

Güller aşıkların en sevdiği çiçeklerden biridir. Güzel kokuları ve zarif görünümleri ile mest ederler. Gülün her renginin farklı anlamları vardır ama daha özele inmek gerekirse beyaz gül masumiyeti ifade eder, temiz aşkların en güzel hislerin ifade ediliş şeklidir. Kırmızı gül herkesin bildiği gibi aşkın çiçeğidir. Özellikle sevginizi dile getirmekten utanıyorsanız pembe güller sizin için ideal bir seçim olabilir. Sarı gül ise sıcak sevgiyi ifade eder. Bunun anlamı kalbinizin aynı güneş gibi, sevdiğinizle aydınlandığı ve ısındığıdır.

 

.

 

Papatya

 

Papatya sade güzellerin çiçeğidir. Gösterişten uzak ve sevgi dolu. Doğallığın, doğanın çiçeğidir. Tabiatın en saf renklerini bünyesinde toplar. Doğanın huzurunu yapraklarında taşır. Senin yanında huzurluyum demek istedikleriniz için çok anlamlıdır.

 

 

.

 

 

Gerbera

 

 

Gerberalar papatyalar gibidir. Zaten aynı aileden gelirler. İyimserliği ifade ederler. Papatyalar gibi doğallığı seven ancak biraz daha gösteriş isteyenlerin çiçeğidir.

 

Karanfil

 

Karanfiller bize hayranlığı, aşkı, gururu, güzelliği, farklılığı ve cazibeyi temsil ederler. Beyaz karanfilin anlamı temizlik ve saflıktır, kırmızı karanfil ise sevgiyi dile getirir. Pembe karanfil içtenliği simgelerken sarı karanfil biraz daha hüzünlüdür. Özür dilemek istediğinizde sarı karanfilleri tercih ederek sevdiğinize hisleriniz daha iyi ifade edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı