Bunları Biliyor musunuz ?

Kova Burcu Kadar Dayanıklı: Kardelen Çiçeği

Kova burcu insanları ilkbaharın gelişiyle dünyaya gelmektedir ve tıpkı kendisi gibi müjdeleyici olan Kardelen çiçeği ile ilişkilendirilir. Kova burcunun çiçeği olan Kardelen çiçeği, zorluk ve her türlü koşula rağmen bulunduğu ortamı güzelleştirmeyi başarır ve bu yönüyle Kova burcu insanına benzemektedir.

Kova burcunun çiçeği tıpkı sahibi gibi; zorluklarla yılmadan baş edebilen, nadir karşınıza çıkan, el üstünde tutulan ve narindir. Kardelenler karın kıyametin ortasında bile yılmadan başını karların ortasında çıkarıp güneşi selamlayan çiçektir.Karların ortasında dik duruşu ve güzelliğiyle büyüler adeta. Bütün bu dirayetiyle kova burcunu en güzel temsil eden çiçektir.

Kardelen çiçeği yılın ilk açan çiçeği olarak anılmaktadır. Daha karlar yerde iken açması ile meşhur olan Kardelen çiçeği eksi 15 derecelere kadar açan çiçeğini muhafaza ettiği bilinmektedir. Kardelen çiçeği ocak aylarında açabilen ve açan çiçeğini mart ayına kadar muhafaza eden bir çiçek türüdür. Tüm yaz ve bahar aylarında çiçeğini açmayan çiçeğin en ilginç özelliği budur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı