Sen De Yap

Çiçeklerle Cildinizi Güzelleştirin !

Cilt güzelliği özellikle bayanlar için çok önemlidir. Cilt bakımı için bir çok kremler, maskeler, yüz yıkama jelleri kullanırız. Hem madden hem de manen biz kadınları yormakla kalmadığı gibi bir de beklentilerimizi karşılayamayarak bizleri hayal kırıklığına uğratırlar. İyi ama yok mudur bunun hem ucuzu hem de doğalı ? Elbette var..

Papatya:

 

Papatyaların iyileştirici ve antiseptik özelliklerini hepimiz duymuşuzdur. A, C ve E vitaminleri içerir ve bu vitaminler sayesinde kızarıklara ve tahrişe iyi gelir, cildi sakinleştirir. Ciltte oluşan pul pul görüntüyü giderir. Alerji oluşan cildi rahatlatır. Genç kızların saçlarının rengini açması ve hızlı uzamasını sağlaması için kullandığı yöntemlerin başında gelir.

 

Gül:

 

Parfümlerin ve kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezidir gül. Gülün antioksidan özelliği cildi yumuşatır ve onarır. Cilt temizliği için sadece gül suyu kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Lavanta:

 

Lavantanın en büyük özelliği antiseptik olmasıdır. İltihapları,böcek ısırıklarını,sivilceleri tedavi etmede en etkili yöntemlerin başında gelir. Lavanta aynı zamanda kepeklere ve saçlardaki yağlanmanın giderilmesinde de rol oynar.

Kekik:

 

Kekik morarmış gözaltlarınızın can dostudur. Yorgun görüntüye,  ciltteki sarkıklığa iyi gelir. Kekik yağından ziyade kekik çayını yüzünüze uygulamaya dikkat edin. Kekik yağı her cilde uygun değildir ve tahriş edebilir.

Daha Fazla Göster
Kapalı