Bunları Biliyor musunuz ?

Balık Burcu Kadar Sosyal:Nergis Çiçeği

Balık burcu insanları güzelliklere ve renklere düşkündür. Bu nedenle Balık burcunun çiçeği Nergis’tir. Balık burcu ilkbahar’ın burcudur ve Nergis çiçeği de aynı dönemlerde açmaya başlar. Nergis çiçeğinin sarı renkli görüntüsü, renklere düşkün olan Balık burcu insanlarını fazlasıyla etkileyebilir.

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Tıpkı nergisler gibi..

Kış ortasında baharı yaşamak, evinizde huzurlu bir hava yaratmak, bahçenizi doğanın en güzel süslemeleriyle donatmak istiyorsanız, nergis çiçeği hakkında daha fazlasını öğrenmelisiniz.

Nergisin dikilme zamanı sonbahardır. Narin, hassas ve ince olan kökleri sebebiyle toprağının geçirgen olması gereken nergis çiçeği, potasyum ve fosfor yönünden zengin bir gübre ile daha sağlıklı yetişecektir.

Çok sıcağı sevmeyen nergis, lodosu sevme özelliği ile bilinir. Hatta öyle ki lodos, nergis bitkisinin çiçek açmasını bile hızlandırır. Haftada yalnızca bir kere sulanması yeterli olan bitki, ayrıca yüksek rakımlı yerlere daha uyumludur. Açan çiçekleri yaklaşık bir ay kadar canlı kalırlar. Yavaş yavaş solmaya başladığında ise sapından budama yapılır. İşte bu dönemden itibaren soğanın dinlenme dönemi de başlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı